Divante

eCommerce dla B2B – Divante wykona pierwsze wdrożenie OroCommerce dla Air-Com

19.05.2017

Realizowany przez Divante projekt to pierwsze wdrożenie platformy OroCommerce w tej części Europy i jedno z pierwszych na świecie.

Air-Com jest największym przedstawicielem firm Landefeld.de, Whalter Pilot, Airtec, Atlas Copco, Airpol oraz wielu innych dostawców z zakresu szeroko pojętej branży pneumatycznej. Firma działa na rynku polskim od 2004 roku. Głównym obszarem jej działalności jest projektowanie, doradztwo, sprzedaż, montaż elementów i urządzeń pneumatyki siłowej, a także automatyzacja procesów produkcyjnych. Firma posiada 6 oddziałów w Polsce i wciąż powstają kolejne nowe filie.

Air-Com zdecydował się na transformację cyfrową. Do tej pory wiele procesów w firmie odbywało się w sposób tradycyjny, co przy tej skali wzrostu znacznie ograniczało możliwości rozwoju Air-Com.

Wybór technologii, którego dokonał Air-Com przy wsparciu Divante jest podyktowany możliwościami platformy oraz szybkością jej wdrożenia.

Wdrożenie ma pomóc jednostkom odpowiedzialnym za utrzymanie ruchu w zakładach produkcyjnych, w efektywnym dostarczaniu potrzebnych rozwiązań i części w celu utrzymania ciągłości produkcji, pozwoli również na budowanie sieci sprzedaży poprzez rozwój nowych oddziałów oraz sprzedaż poprzez sieć dilerską partnerów firmy Air-Com.

W branży w której istnieje konieczność zapewnienia ciągłości funkcjonowania poszczególnych urządzeń wykorzystujących sprężone powietrze całą dobę we wszystkie dni roku, czas dostawy potrzebnych części i ich dostępność jest na wagę złota. OroCommerce zapewni firmie Air-Com zaawansowany system do obsługi złożonych zamówień i ich procesowania, co również znacząco skróci czas ofertowania inwestycji. Stopniowo będziemy zwiększać bazę produktową, którą będzie można samodzielnie zamówić od wszystkich 25-ciu producentów z którymi współpracuje Air-Com – mówi Krzysztof Socha-Zalewski, Business Consultant z Divante.

To, co w projekcie zasługuje na szczególną uwagę to rozbudowane integracje. m.in z Insert Sferą GT oraz integracja wszystkich obecnych dostawców firmy na platformie eCommerce.

Jest to dla nas wszystkich bardzo duże wyzwanie, wiążące się z ogromnym nakładem pracy wielu osób w naszej firmie. Jednak obserwując dzisiejszy rynek i kierunek rozwoju, w którym podążamy oraz bacznie przyglądając się tendencjom światowych rynków, a nie tylko naszej branży, wiemy, że jest to nieodzownym elementem całości. Choć może się wydawać ,że to tylko „element”, to jest to bardzo istotna transformacja umożliwiająca nam przejście na wyższy level sprzedaży. Szybszy, niezawodny, dostarczający wielu potrzebnych informacji, a co najważniejsze, podnoszący komfort pracy naszym klientom. Wierzymy, że budowa nowej platformy eCommerce to ważny krok dla naszej firmy, który pozwoli jeszcze bardziej wzmocnić naszą pozycję i przyczynić się do utrzymania roli lidera w naszej branży – mówi Paweł Oskroba, współwłaściciel firmy Air-Com.

OroCommerce łączy w sobie funkcjonalności eCommerce dla B2B oraz posiada moduł OroCRM. Korzystając  z tych dwóch aplikacji właściciele firm uzyskują wgląd we wszystkie transakcje sprzedaży i kanały komunikacji z klientem. Pozwala to zyskać przewagę konkurencyjną i zapewnić klientom doskonałą obsługę.

Wdrożenie serwisu jest planowane na koniec 2017 roku.

© copyright 2012 by Divante.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zabronione.