Divante

Akademia Leona Koźmińskiego i Divante wykształcą specjalistów eHandlu

09.04.2013

Akademia Leona Koźmińskiego wspólnie z e-Commerce Polska – partnerem strategicznym, Divante i Gemiusem uruchamia nowy kierunek studiów podyplomowych.

Nowy kierunek jest skierowany zarówno do kierowników i dyrektorów działów handlowych, przedsiębiorców, którzy planują wykorzystać Internet jako kanał sprzedaży, specjalistów ds. marketingu i handlu, jak i twórców nowych przedsięwzięć e-biznesowyc.

W programie przewidziano bloki tematyczne:

  1. podstawy e-commerce
  2. zarządzanie handlem elektronicznym
    (w tym zarządzanie projektami internetowymi, technologia w e-commerce, projektowanie i optymalizacja serwisów e-commerce, m-biznes, e-logistyka i prawno-finansowe aspekty handlu elektronicznego)
  3. instrumenty promocji w handlu elektronicznym
    (m.in. planowanie promocji sklepów internetowych, performance marketing, zdobywanie klienta w handlu elektronicznym i social media w e-handlu)

Większość zajęć będzie miała formę ćwiczeniową i warsztatową. W ich trakcie słuchacze będą m.in. korzystali z narzędzi analitycznych oraz aplikacji online służących do projektowania i optymalizacji serwisów e-commerce, analityki webowej czy zarządzania sprzedażą w sieci.

prof. Grzegorz Mazurek

E-commerce to obecnie jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się obszarów biznesu – uważa prof. Grzegorz Mazurek z Katedry Marketingu Akademii Leona Koźmińskiego, kierownik studiów. – By wykorzystać jego potencjał trzeba nie tylko poznać narzędzia analityczne i aplikacje internetowe służące do projektowania i optymalizacji serwisów e-commerce, ale przede wszystkim spojrzeć na e-handel kompleksowo, uwzględniając zarówno wiedzę i doświadczenia z zakresu zarządzania biznesem online, jak i pozyskiwania oraz obsługi klienta w sieci – wyjaśnia.

Zajęcia poprowadzą zarówno praktycy z doświadczeniem w tworzeniu start-upów i projektów e-biznesowych, specjaliści ds. handlu elektronicznego, w tym eksperci z e-Commerce Polska, Divante, jak i naukowcy i konsultanci zajmujący się badaniami tego obszaru działań biznesowych, w tym prof. Dariusz Jemielniak, prof. Grzegorz Mazurek czy mgr Szymon Wierciński z Akademii Leona Koźmińskiego.

Program obejmuje dwa semestry. Studia ruszają w październiku 2013 roku. Informacje o rekrutacji znajdują się na stronie uczelni: http://www.kozminski.edu.pl.

© copyright 2012 by Divante.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zabronione.